Czy mogę mieć takie krwawienie jako oznaka ciąży?

Z GÓRY PRZEPRASZAM JEŚLI TO ZABRZMI GŁUPIO, ALE SIĘ STRESUJE Dzień dobry, 30 kwietnia 2023 uprawiałam stosunek z moim partnerem. Oczywiście użyliśmy zabezpieczenia w prawidłowy sposób (prezerwatywa). Ten dzień był również 6 dniem mojego cyklu, a cykl trwa u mnie najczęściej 30 dni. Były więc to dni niepłodne… Jednak - wczoraj (7 maj 2023) zauważyłam na papierze jasnoróżową krew, która była połączona ze śluzem. Czy to możliwe, że to krwawienie owulacyjne? Według kalendarza powinnam mieć owulacje 10 maja. Nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Boję się, że to może być krwawienie przed ciążą… Dodam jeszcze, że tego dnia bolało mnie podbrzusze, bardziej po lewej stronie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jasnoróżowa wydzielina może świadczyć zarówno o owulacji, jak również być tzw. plamieniem implantacyjnym związanym z zagnieżdżaniem zarodka.

Kalendarz wyznacza orientacyjny dzień owulacji. Proszę pamiętać, że owulacja może przesunąć się na skutek różnych czynników, więc kalendarz może się mylić. Jeśli stosunek odbył się z zabezpieczeniem, które nie zawiodło, to ryzyko zajścia w ciążę jest w opisanej sytuacji niewielkie. Możliwe więc, że było to plamienie owulacyjne, które nie jest niczym niepokojącym.

Mimo to proszę wykonać test ciążowy, aby upewnić się, czy nie zaszła Pani w ciążę. Będzie on wiarygodny po upływie 14 dni od stosunku.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-jednodniowe-jasnorozowe-plamienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-krwawienia-przed-owulacja,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jasnorozowe-plamienie-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.