Czy mogę mieć zaburzenia hormonalne podczas starań o ciążę?

Dzień dobry, Staramy się z mężem o dziecko. Obecnie jestem w 18dniu cyklu(30.01) testy owulacyjnych były pozytywne 27,28 oraz 29. 27 i 28 stycznia odbyliśmy stosunek. Dzisiaj podczas korzystania z toalety zauważyłam krew na papierze. Z czego to może wynikać? Czy to mogą być jakieś zaburzenia? Nie ma szans nawet testować w dniu spodziewanej miesiączki? Dodam, ze przyjmuję kwas foliowy oraz Inofolic. Badania hormonalne w normie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki. Istnieją duże szanse na zajście w ciążę, skoro współżyli Państwo w okolicach owulacji.

Przyczyn pojawienia się krwi na papierze kilka dni po stosunku może być wiele. Może to być oznaką zaburzeń, typu nadżerka szyjki macicy czy polipy, ale nie jest to jedyna możliwość. Być może doszło do implantacji zarodka. Choć krwawienie implantacyjne występuje zazwyczaj po 5-15 dniach od współżycia, to zdarzają się wyjątki.

Ponadto krew na papierze może pojawić się z powodu owulacji.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-miec-teraz-plamienie-implantacyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-moze-byc-spowodowane-krwawienie-po-stosunku-w-dni-plodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-trzy-dni-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.