Jak duże jest ryzyko ciąży u 24-letniej kobiety?

Witam, kochałam się z chłopakiem w 1 dni moich dni płodnych, włożył on kilka razy penisa do mojej pochwy lecz nie było wytrysku ani nie był on nawet blisko. Kilka dni po stosunku na papierze mialam znikome ilosci krwi o barwie czerwonej takiej jak podczas okresu. Jakie jest ryzyko ze moge byc w ciazy?
KOBIETA, 24 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

zbliżenia podczas dni płodnych mogą zakończyć się ciążą, nawet wtedy, gdy nie dojdzie do wytrysku wewnątrz pochwy. Podczas współżycia wydziela się bowiem płyn nazywany preejakulatem, w którym także znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia.

Krwawienie, o którym Pani wspomina mogło wynikać z podrażnienia lub sugerować wystąpienie owulacji bądź implantacji zarodka. Plamienie/krwawienie implantacyjne pojawia się zazwyczaj po 6-12 dniach od zbliżenia. Proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej menstruacji lub oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG we krwi.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-trzy-dni-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/objawy-ciazy-odczuwane-kilka-dni-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-moze-byc-spowodowane-krwawienie-po-stosunku-w-dni-plodne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty