Czy jest duże ryzyko ciąży u 29-letniej kobiety?

Witam. Dzień przed miesiączka uprawiałam seks ze Swoim partnerem,który skończył we mnie. Następnie uprawialiśmy seks w dzień mojej owulacji 14 Kwietnia,partner skończył mi na brzuch,po czym wprowadził palce w wytrysku w moją pochwe. Od trzech dni mam wzdęcia,wzmożony apetyt i czuję kłucie w jajniku. Zrobiłam wczoraj test i wyszedł negatywny. Czy to może być ciąża ?
KOBIETA, 29 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

stosunek bez zabezpieczenia w dniu owulacji niesie ze sobą zwiększone ryzyko zajścia w ciążę. Wspomina Pani o wytrysku na brzuch oraz wprowadzeniu palców z nasieniem do pochwy. Takie postępowanie może doprowadzić do zapłodnienia.

Zazwyczaj pierwsze objawy nie pojawiają się jednak tak szybko. Test ciążowy wyszedł negatywny, ponieważ wykonała go Pani za wcześnie. Trzeba odczekać co najmniej 14 dni od zbliżenia, by uznać test ciążowy za wiarygodny. Warto także oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-test-ciazowy-ktory-wykrywa-ciaze-po-3-6-dniach-jest-wiarygodny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zajscia-w-ciaze-w-trakcie-penetracji-pochwy-palcem-na-ktorym-obecny-byl-preejakulat,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nasienie-na-palcu-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.