Czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę u 18-letniej kobiety?

Witam kilka dni temu wraz z swoim chłopakiem uprawiałam petting i mam pytanie odnośnie tego zdarzenia. Wiem że podobnych pytań jest w Internecie sporo ale chcę poznać odpowiedź na moją konkretną sytuację. Podczas naszych pieszczot, mój chłopak miał wytrysk. Nie w okolicach moich dróg rodnych tylko na prześcieradło i kawałek jego koszulki. Po calej sytuacji oboje dokładnie umylismy ręce zanim zaczął robić mi dobrze palcami. Przeczytałam w internecie że żywotność plemników poza organizmem w takich miejscach jak właśnie prześcieradło jest bardzo krótka i trwa zaledwie kilka minut. Ale mimo wszystko boję się że mógł je wprowadzić do moich drog rodnych za pomocą palców. Jak duże są szanse na zajście w ciążę przez prowadzenie nasienia palcami mając na uwadze że mój partner miał wytrysk na pościel, a przed moimi pieszczotami dokładnie umył ręce. Niepokoje się bo jest to mój tydzień owulacji. Warto dodać że w tym tygodniu mój chłopak brał też antybiotyk czy może to wpływać negatywnie na jakość nasienie a co za tym idzie szanse na ciążę jeszcze bardziej się zmniejszają? Bardzo proszę o odpowiedź
KOBIETA, 18 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko ciąży w opisanej przez Panią sytuacji jest bardzo małe, wręcz bliskie zeru. Skoro nasienie znajdowało się na prześcieradle, a chłopak dokładnie umył ręce przed pettingiem, to nie mógł przenieść plemników do dróg rodnych.

Plemniki, aby przetrwać, potrzebują odpowiednich warunków. Środowisko zewnętrzne nie jest im sprzyjające i zazwyczaj szybko obumierają po kontakcie z ubraniem czy pościelą. Naszym zdaniem nie ma powodów do obaw, a antybiotykoterapia nie powinna mieć większego znaczenia. Jeśli mimo to odczuwa Pani niepokój, to proszę wykonać test ciążowy, by mieć pewność, że nie zaszła Pani w ciążę.

Podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-ciazy-po-kontakcie-z-materialem-na-ktorym-byla-sperma,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-zajscia-w-ciaze-po-wytarciu-spermy-chusteczkami-nawilzajacymi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taki-rodzaj-pettingu-moze-doprowadzic-do-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.