Czy mogę być w ciąży pomimo braku objawów?

Dzień dobry owulację miałam 1 grudnia z mężem stosunek miałam 30 listopada . 15 grudnia miałam mieć miesiączkę której nie ma i dziś mam dni płodne jutro owulację czy może dojść do podwójnego zapłodnienia dodam że nie robiłam jeszcze testu nie mam objawów ciąży (-wymioty -Nudności brak bólu piersi ) tylko brak miesiączki i przezroczysty śluz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć podwójna owulacja nie zdarza się zbyt często, to jednak jest możliwa.

Proszę jednak pamiętać, że dni płodne oraz owulacja mogą się przesuwać, a testy owulacyjne nie są miarodajne. W celu monitorowania owulacji wykonuje się badanie USG.

Skoro współżyła Pani tuż przed owulacją, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Aby to zweryfikować powinna Pani wykonać test ciążowy z moczu lub krwi, który da Pani odpowiedź na to, czy doszło do zapłodnienia. Jeśli nie, to należy poszukać przyczyny braku miesiączki. W tym celu najlepiej udać się do ginekologa.

Poniżej umieszczamy pytania z podobnej tematyki wraz z odpowiedziami naszych ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-najwieksze-szanse-na-ciaze-sa-2-dni-przed-owulacja-czy-w-dniu-owulacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stosunek-3-dni-przed-owulacja-moze-zakonczyc-sie-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-mozliwe-ze-owulacja-nastepuje-tak-czesto.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.