Czy mam szansę na ciążę w lipcu?

Witam serdecznie. Dostałam ostatni okres 10 czerwca trwa ok 6 do 7 dni co 28 dni.. powinnam dostać okres jest jednak brak.. współzycie było pomiędzy 18 a 24 czerwca oraz potem 1 lipca. Czy istnieje wogole prawdopodobieństwo aby zajść w ciążę w lipcu.. tydzień przed okresem.. czy raczej to dzień czerwcowy kiedy była owulacja..

Redakcja abcZdrowie

Witam,

teoretycznie każdy niezabezpieczony stosunek, niezależnie od dnia cyklu, niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę. Dzieje się tak, ponieważ niejednokrotnie owulacja przesuwa się, a plemniki są w stanie przeżyć w kobiecym ciele nawet kilka dni.

Oczywiście prawdopodobieństwo zapłodnienia jest większe po stosunku w dni płodne aniżeli niepłodne, ale ciężko określić, który konkretnie stosunek płciowy mógłby doprowadzić u Pani do ciąży. Większe szanse były oczywiście w dniu owulacji, ale nie można tego uznać za pewnik, ponieważ zajść w ciążę można nawet podczas okresu. Zostało to opisane pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-podczas-okresu.

Aby upewnić się, czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy z moczu lub krwi. Po takim czasie powinien być już wiarygodny.

Podobne dylematy miały inne użytkowniczki naszego portalu. Odpowiedzi na ich pytania znajdzie Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-8-dni-przed-miesiaczka-mozna-zajsc-w-ciaze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglam-zajsc-w-ciaze-3-dni-przed-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.