Czy mam szansę na ciążę w lipcu?

Witam serdecznie. Dostałam ostatni okres 10 czerwca trwa ok 6 do 7 dni co 28 dni.. powinnam dostać okres jest jednak brak.. współzycie było pomiędzy 18 a 24 czerwca oraz potem 1 lipca. Czy istnieje wogole prawdopodobieństwo aby zajść w ciążę w lipcu.. tydzień przed okresem.. czy raczej to dzień czerwcowy kiedy była owulacja..
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Jak wykonać test owulacyjny?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

teoretycznie każdy niezabezpieczony stosunek, niezależnie od dnia cyklu, niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę. Dzieje się tak, ponieważ niejednokrotnie owulacja przesuwa się, a plemniki są w stanie przeżyć w kobiecym ciele nawet kilka dni.

Oczywiście prawdopodobieństwo zapłodnienia jest większe po stosunku w dni płodne aniżeli niepłodne, ale ciężko określić, który konkretnie stosunek płciowy mógłby doprowadzić u Pani do ciąży. Większe szanse były oczywiście w dniu owulacji, ale nie można tego uznać za pewnik, ponieważ zajść w ciążę można nawet podczas okresu. Zostało to opisane pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-podczas-okresu.

Aby upewnić się, czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy z moczu lub krwi. Po takim czasie powinien być już wiarygodny.

Podobne dylematy miały inne użytkowniczki naszego portalu. Odpowiedzi na ich pytania znajdzie Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-8-dni-przed-miesiaczka-mozna-zajsc-w-ciaze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglam-zajsc-w-ciaze-3-dni-przed-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty