Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam szansę na ciążę po usunięciu trzonu macicy?

Dzień Dobry piszę z zapytaniem ,mam usunięty cały trzon macicy z powodu guza 9cm . Mam normalnie owulacje czy mam możliwość zajścia w ciążę metodą In-vitro . Czy nie mam już wcale możliwości by zajść w ciążę . Czy może wystąpić u mnie ryzyko zajścia w ciążę pozamaciczną ? Czy nie ma takiej możliwości już ?Proszę o odpowiedz Dziękuję
KOBIETA, 13 LAT około miesiąca temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

po usunięciu trzonu macicy nie ma możliwości zajścia w ciążę, pomimo występującej owulacji. Prawidłowa ciąża powinna rozwijać się w jamie macicy, ta natomiast znajduje się właśnie w trzonie, który został u Pani usunięty.

W związku z tym nie może zajść Pani w ciążę zarówno w sposób naturalny, jak i poprzez sztuczne zapłodnienie (in-vitro). Wystąpienie ciąży pozamacicznej jest również mało prawdopodobne.

Owulacja występuje u Pani, ponieważ zapewne nadal posiada Pani jajniki i jajowody.

Podobne pytania pojawiały się już na naszej stronie. Znajdzie je Pani wraz z odpowiedziami specjalistów pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-po-usunieciu-trzonu-macicy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuniecie-trzonu-macicy-a-mozliwosc-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-po-usunieciu-trzonu-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy