Czy po takim incydencie ciąża jest możliwa?

Witam. 2 miesiące temu odstawiłam tabletki. Ostatnie 2 cykle wynosiły 27 i 30 dni. Wczoraj (6 dzień cyklu) uprawialiśmy petting. Mąż doszedł i możliwe ze dostknal nasienia ręka, później dotykał mnie w miejscach intymnych oraz wkładał palce. Czy ewentualnie gdyby wprowadził preejakukat lub nasienie do środka to czy jest możliwość ciąży? Bardzo proszę o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

każde niezabezpieczone zbliżenie, w tym również petting, może doprowadzić do ciąży. Choć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę poprzez petting jest mniejsze niż przy stosunku z penetracją, to nie oznacza, że nie ma go wcale. Istnieje bowiem możliwość przeniesienia plemników znajdujących się w nasieniu bądź płynie preejakulacyjnym do pochwy, co może poskutkować zapłodnieniem.

Prawdopodobieństwo istnieje zwłaszcza, że dwa miesiące temu odstawiła Pani tabletki antykoncepcyjne. Aby mieć pewność, że nie zaszła Pani w ciążę proszę wykonać test ciążowy, najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki.

Jeśli test da wynik negatywny i w najbliższym czasie nie planują Państwo potomstwa, to warto pomyśleć o zabezpieczeniu. Do wyboru mają Państwo nie tylko pigułki antykoncepcyjne, ale również prezerwatywę, spiralę antykoncepcyjną czy plastry antykoncepcyjne.

Podobne dylematy, jak Pani mieli inni użytkownicy naszego serwisu. Oto kilka przykładowych pytań: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-a-petting, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-miesiaczka-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.