Czy doszło do zapłodnienia w trakcie pettingu?

boimy się z dziewczyną że jest możliwość zajścia w ciążę, nie doszło do wytrysku, ani nie było też penetracji, po prostu ocierała się o mnie. Miałem na sobie prezerwatywę, jednak trochę spadła pod koniec. Pytanie generalnie brzmi komicznie ale raczej martwię się o preejakulat który w sumie nie wiadomo kiedy jest a kiedy nie ma i pytam dla spokoju ducha.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

płyn preejakulacyjny, nazywany również preejakulatem może pojawiać się zarówno podczas stosunku płciowego, jak i pettingu. W płynie preejakulacyjnym mogą znajdować się plemniki, które są zdolne do zapłodnienia, lecz w mniejszej ilości niż w spermie.

Jeśli między Panem a dziewczyną nie doszło do stosunku, a zbliżenie polegało wyłącznie na ocieraniu się, to ryzyko ciąży jest znikome – tym bardziej, że stosował Pan zabezpieczenie w postaci prezerwatywy.

Jeśli mimo to odczuwają Państwo niepokój związany z ryzykiem zajścia w ciążę, to proszę zasugerować dziewczynie wykonanie testu ciążowego po upływie dwóch tygodni od zbliżenia. Jego wynik da Państwu odpowiedź.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-i-prezerwatywa-czy-jest-mozliwosc-ze-doszlo-do-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglam-zajsc-w-ciaze-podczas-pettingu-gdy-partner-mial-na-sobie-prezerwatywe,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moja-dziewczyna-mogla-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.