Czy doszło u mnie do zapłodnienia w tym wypadku?

Witam bardzo się stresuje i zastanawiam się czy w takiej sytuacji mogło dojść do zaplodnienia. Prosiłabym o opinię eksperta. W 7 dni cyklu (ostnie cykle trwały 26 - 31 dni) robiłam partnerowi dobrze usti oraz ręką. On również robił sobie dobrze ręką. Do wyrysku nie doszło, ale był preejakulat. Po jakis 10 minutkach, w których trakcie partner jadł ciasto robił inne rzeczy nie związane ze stosunkiem, zrobił mi tzw. palcówkę oraz zaspokoił mnie oralnie. Czy jest możliwe że na jego dłoniach po tym czasie zostały jeszcze plemniki z preejakulatu i czy były one w stanie mnie zaplidnić ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko ciąży na skutek opisanych przez Panią czynności jest bardzo małe.

Po pierwsze w preejukalacie znajduje się znacznie mniej plemników niż w nasieniu. Po drugie, aby przetrwać plemniki potrzebują odpowiednich warunków – właściwej temperatury i wilgotności, więc środowisko zewnętrzne im nie sprzyja.

Po trzecie nie doszło do stosunku. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki ryzyko zajścia w ciążę jest mało prawdopodobne, choć nie można go wykluczyć całkowicie.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie. Odpowiedzi na nie znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-na-palcach-a-ryzyko-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-na-palcach-a-ryzyko-ciazy.

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-ciazy-po-pettingu-w-dni-plodne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.