Czy moja dziewczyna zaszła w ciążę?

Witam Niedawno uprawiałem seks z moją dziewczyną. Była w trakcie owulacji i podczas stosunku użyliśmy prezerwatywy. Miałem wytrysk gdy penis był jeszcze w jej pochwie. Czy z racji na owulacje mamy obawy do zmartwień czy jednak szansa na ciążę jest nikła? Jeżeli chodzi o samą prezerwatywę to przy zakładaniu zebrało się trochę powietrza i moja dziewczyna scisnęła zbiorniczek by wyleciało i lekko ją poprawiła. Działo się to przed penetracją.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każdy stosunek seksualny w dniu owulacji niesie ze sobą prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Wówczas szanse na zapłodnienie są największe.

Zastosowanie zabezpieczenia zmniejsza to prawdopodobieństwo, dlatego jeśli używali Państwo prezerwatywy w sposób prawidłowy, to skuteczność tej metody antykoncepcji wynosi około 98%. Aby mieć pewność, że podczas zbliżenia nie doszło do zapłodnienia warto wykonać test ciążowy z moczu lub krwi po upływie 7-10 dni od danego stosunku.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na podobne pytania innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stresowac-sie-ciaza-w-tym-przypadku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-uzyciu-prezerwatywy-bez-wytrysku-w-dzien-owulacji-mozna-zajsc-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-dniu-owulacji-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.