Czy jest możliwość zajścia w ciążę mimo braku wytrysku?

Ostatnio uprawiałem seks z dziewczyną. Używaliśmy prezerwatywy tak jak powinno. Nie mogę uprawiać seksu bez prezerwatywy bo mam nadwrażliwego żołędzia. Nie doszło do wytrysku. Teraz dziewczyna ma ból sutków i ból podbrzusza. Czy jest możliwość zajścia w ciążę mimo założenia prezerwatywy i braku wytrysku?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli prezerwatywa była prawidłowo założona i w trakcie stosunku nie doszło do jej uszkodzenia, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe. Ryzyko to zmniejsza się tym bardziej, skoro nie doszło do wytrysku.

Ból sutków oraz dolegliwości bólowe podbrzusza, które wystąpiły u dziewczyny nie muszą świadczyć o zapłodnieniu. Takie objawy mogą pojawiać się także na skutek zbliżającej się menstruacji i mogą być związane np. z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Dla pewności dziewczyna może również wykonać test ciążowy. Będzie on wiarygodny już po dwóch tygodniach od zbliżenia.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pan poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-a-stosunek-w-prezerwatywie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-plciowy-w-prezerwatywie-a-ryzyko-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przerywany-w-prezerwatywie-a-ryzyko-zaplodnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.