Czy jest możliwość zajścia w ciążę w ten sposób?

Mam pytanie, 3 tygodnie temu mojej dziewczynie skończył się okres, 2 tygodnie temu uprawialiśmy seks bez zabezpieczeń, krótki, nie miałem wytrysku w ogóle, tak zakończył się ten dzień. Tydzień temu, mojej dziewczynie wypadł dzień owulacji na aplikacji flo i uprawialiśmy seks, jeden raz w prezerwatywie i nie doszedłem, później za 3 godziny włożyłem 2 razy penisa do jej pochwy bez prezerwatywy, po czym założyłem prezerwatywę i dalej się kochaliśmy, w trakcie tego seksu lekko spuściłem się w prezerwatywę, po czym dalej uprawialiśmy seks. Na koniec zdjąłem prezerwatywę i spuściłem się na plecy. Czy jest możliwość zajścia w ten sposób w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

każdy niezabezpieczony stosunek może doprowadzić do ciąży. To samo tyczy się stosunków przerywanych, które nie są metodą antykoncepcji.

W dniu owulacji ryzyko zajścia w ciążę jest największe. Jeśli wytrysk nastąpił podczas współżycia z prezerwatywą to prawdopodobieństwo zapłodnienia nie jest duże. Wspomina jednak Pan o kilku stosunkach.

Podsumowując – opisane przez Pana sytuacje niosą ze sobą niewielkie ryzyko zajścia w ciążę. Dla pewności warto jednak wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.

Skuteczność zabezpieczenia w postaci prezerwatywy została opisana w jednym z naszych artykułów pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/skutecznosc-prezerwatywy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.