Czy są szanse, że mogłam wtedy zajść w ciążę?

8 dni temu uprawiałam pierwszy stosunek z chłopakiem.. Zabiezpieczaliśmy się prezerwatywą , nie pękła i również nie doszło do wytrysku. Natomiast bylo to w dzien owulacji i ciągle chodzi mi po głowie ciąża, oczywiście nie chce tego. Czy są szanse ze mogłam w nią zajść?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Bóle owulacyjne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawdopodobieństwo ciąży po stosunku z zabezpieczeniem, jakim jest prezerwatywa, podczas którego nie doszło do wytrysku jest niewielkie.

Dzień owulacji jest najbardziej płodny, ale żeby doszło do zapłodnienia konieczny jest kontakt męskich i żeńskich narządów płciowych oraz nasienie. W płynie preejakulacyjnym również znajdują się plemniki, ale skoro zabezpieczali się Państwo prezerwatywą, która nie pękła i nie zsunęła się, to nie doszło do kontaktu z nimi.

Dla pewności i uspokojenia może Pani wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.

Podobne pytania znajdują się pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wspolzycie-w-dniu-owulacji-z-zabezpieczeniem-prezerwatywa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-dniu-owulacji-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wspolzycie-w-18-dniu-cyklu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-z-prezerwatywa-w-dniu-plodnym-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty