Czy mogłam zajść w ciążę w tym momencie cyklu?

Witam doszło do stosunku podczas 16 dnia cyklu była to prawdopodobnie owulacja lub dzień przed . Prezerwatywa się na koniec zsunęła jednak chłopak nie doszedł we mnie . Następnego dnia było mi nie dobrze i ból w podbrzuszu dziś szyjka macicy jest nisko twarda i albo zamknięta lub lekko otwarta dodatkowo ból piersi pogorszenie nastroju lekki wysyp na twarzy niechęć do jedzenia ból żołądka podobne objawy do pms okres powinnam dostać za ok.12 dni co to może być proszę o szybką i wyjaśniająca odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

stosunki odbywane w dniu owulacji lub tuż przed nią są najbardziej ryzykowne, jeśli chodzi o zajście w ciążę. Zatem ciąża jest w Pani przypadku możliwa z uwagi na zsunięcie prezerwatywy.

Jeśli zaś chodzi o samopoczucie, to raczej tak szybko nie pojawiłyby się pierwsze objawy ewentualnej ciąży. Możliwe więc, że opisane przez Panią dolegliwości mają po prostu związek z owulacją.

Po 14 dniach od tego zbliżenia proszę wykonać test ciążowy, który da Pani odpowiedź na pytanie, czy zaszła Pani w ciążę. Może to być test ciążowy z moczu lub krwi, który wykonuje się w laboratorium.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-prezerwatywy-podczas-pierwszego-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-prezerwatywy-w-20-dniu-cyklu-miesiaczkowego-a-szansa-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-prezerwatywy-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.