Czy mogło dojść wtedy do zapłodnienia w tej sytuacji?

. Zwracam się z pytaniem. Cykle mam 29 dc. Stosunek z mężem miałam 10 11 dc podejrzewam że owu była między 15 a 17 dc. Czy mogło dojść do zapłodnienia ? Od 15 dc boli mnie podbrzusze sporadycznie mam zgagę bóle głowy popołudniami bardzo jestem senna śluz średnio gęsty przezroczysto mleczny. 20 dc zrobiłam test ale negatywny. Czy może coś wyjść z tego cyklu czy nie robić sobie nadzieję?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobieństwo zajścia w ciążę kilka dni przed owulacją istnieje, choć nie jest tak duże jak w przypadku stosunku w dniu owulacji.

Wspomina Pani o objawach, takich jak bóle podbrzusza, zgaga, bóle głowy oraz senność. Choć są to dolegliwości występujące często w okresie ciąży, to jednak nie pojawiają się one tak szybko. W większości przypadków pierwsze symptomy ciąży możliwe są do zauważenia po miesiącu od zapłodnienia.

Test ciążowy, który Pani wykonała 10 dni po stosunku może pokazać już ciążę, jednak najlepiej poczekać do terminu spodziewanej miesiączki. Może Pani również oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi. Badanie to będzie bardziej miarodajne, a wynik pozwoli potwierdzić bądź wykluczyć ciążę.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dwa-dni-przed-owulacja, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przed-owulacja-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-tydzien-przed-owulacja-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.