Czy doszło u mnie już do zapłodnienia?

Dzień dobry, jak bardzo jest prawdopodobne, że doszło do zapłodnienia, jeśli: * w 4 i 9 dniu cyklu miał miejsce stosunek przerywany (bez wytrysku) * moje cykle z reguły trwają 26-27 dni, * od czasu stosunku odczuwam dziwne wzdęcie podbrzusza, jakby nabrzmienie * śluz jest biały i gęsty, a dziś, w 12dc duży, gęsty kawałek śluzu dosłownie wypadł ze mnie podczas defekacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje możliwość zajścia w ciążę na skutek zbliżenia w 9. dniu cyklu miesiączkowego.

Stosunek przerywany nie jest formą antykoncepcji i niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę. Ciężko jest je jednak określić przy pomocy danych liczbowych, gdyż na proces zapłodnienia wpływa wiele czynników.

Jeśli współżyła Pani w tym cyklu miesiączkowego, to jest zbyt wcześnie, aby można było dostrzec pierwsze objawy ciąży. Najlepiej poczekać 2 tygodnie i wykonać test ciążowy z moczu lub krwi, który da Pani odpowiedź, czy doszło do zapłodnienia.

W naszym projekcie pytań do specjalistów pojawiały się już podobne pytania. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich wraz z odpowiedziami ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-9-dniu-cyklu-oraz-bol-piersi-i-zoladka-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-9-dniu-cyklu-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dzien-po-skonczeniu-okresu-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.