Czy właśnie doszło u mnie do zapłodnienia?

Moje cykle trwają 29-33 dni. Miesiączka trwa 7 dni. Ostatni cykl trwał 33 dni i dostałam okres 05.09. 10 dnia cyklu 2 dni po okresie tj. 13.09 kochałam się z partnerem przez chwile pod prysznicem bez zabezpieczenia. Natomiast nie doszło do wytrysku i nie skończył we mnie. Tego dnia wieczorem odczuwałam ból po prawej i lewej stronie na przemian. Czy możliwe ze owulacja wystąpiła szybciej już 2 dni po okresie? Teraz mam 35 d.c i okres spóźnia się 3 dni. Czy możliwe ze doszło do zapłodnienia i jestem w ciąży? Dodam ze bardzo stresuje się zaistaniała sytuacja i nie mogę przestać o tym myśleć. Czy możliwe ze okres spóźnia się przez stres?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej okres może spóźniać się ze stresu, jak i innych czynników, takich jak: nadmierny wysiłek fizyczny, infekcje, przyjmowane leki bądź odległe podróże.

Istnieje również możliwość, że owulacja nastąpiła tuż po okresie i z jej powodu mogła Pani zajść w ciążę. Jeśli nie doszło do wytrysku, to ryzyko nie jest duże, aczkolwiek jest to możliwe, gdyż w płynie preejukalacyjnym również występują plemniki.

Zachęcamy do wykonania testu ciążowego, który da Pani odpowiedź, z czego wynika brak okresu w terminie. Może Pani również oznaczyć poziom beta-HCG we krwi.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zajscia-w-ciaze-po-probie-wspolzycia-5-dni-po-miesiaczce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-seksualny-2-dni-po-miesiaczce-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-stosunku-po-zakonczeniu-miesiaczki,

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.