Ryzyko zajścia w ciąże po próbie współżycia 5 dni po miesiączce

Witam. Postanowiliśmy kochać sie z chłopakiem. "Wszedł" we mnie tylko raz do połowy ponieważ bardzo mnie bolało wiec zrezygnowaliśmy. Zabezpieczaliśmy sie prezerwatywa. Dodam, ze to było jakos 5 dni po miesiączce czyli miałam dni płodne, a cykle mam dość regularne co 28-29 dni. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, ryzyko zajścia w ciąże w tej sytuacji jest bardzo niskie. Jednakże zawsze można wykonac test ciążowy za 2 tygodnie. Pozdrawiam