Czy w takiej sytuacji mogło więc dojść do zapłodnienia?

Dzień dobry, 26 lutego późnym wieczorem doszło do stosunku w prezerwatywie, jednak chwilę przed założeniem mąż włożył penisa na 2 sekundy dosłownie, istnieje ryzyko ciąży? Rano 27 lutego był też drugi stosunek jednak w prezerwatywie. Na drugi dzień po około 14 godzinach po stosunku wieczornym wzięłam EllaOne. To był 20 dzień cyklu, wg aplikacji kalendarzyka byłam już po owulacji, cykle mam nieregularne, w lutym miałam szósty okres od porodu. Cykle po porodzie wyglądały tak: 28 dni, 29 dni, 30 dni, 27 dni, 30 dni, teraz miałam okres dostać wg średniej z kalendarzyka w czwartek, jest sobota do tej pory nie mam, wiem że muszę zrobić test albo betę ale na razie na wekeendzie nie mam takiej możliwości, wiem też że po ellaone może wystąpić przesunięcie okresu jednak jak dwa razy wcześniej brałam ta tabletkę to okres dostawałam wcześniej niż powinnam. Proszę o szybką odpowiedź bo już wariuje i doszukuje się objawów ciąży.
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Panią sytuacji występuje niewielkie ryzyko zajścia w ciążę. Stosunki były zabezpieczone, pomijając 2-sekundowy incydent, a dodatkowo zastosowała Pani antykoncepcję awaryjną.

Naszym zdaniem ryzyko jest znikome, ale warto ocenić to przy pomocy testu ciążowego z moczu lub krwi. Najlepiej oznaczyć stężenie gonadotropiny kosmówkowej (beta-HCG) – wynik będzie już wiarygodny.

Inne pytania poruszające podobne tematy umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przerywany-w-20-dniu-cyklua-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przed-okresem-i-antykoncepcja-awaryjna-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-ellaone-po-niezabezpieczonym-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.