Czy szanse na ciążę są wysokie?

Pierwszy dzień mojej ostatniej miesiaczki był 15 czerwca. Długość moich cykli waha się miedzy 24-30. W maju przyjelam Escapelle podczas dni nieplodnych. 26 czerwca doszlo miedzy mna a moim chlopakiem do zblizenia. Z prezerwatywa bylo wszystko w porzadku dopiero podczas ostatnich 30 sekund gumka pekla z boku. Partner nie doszedl. 2h po tym zdarzeniu przyjelam Ellaone. Ciezko mi okreslic czy byly to moje dni plodne czy nie. Wykonalam ultraczuly test ciazowy 14 dni po stosunku- negatywny.Teraz moj okres spoznia sie juz 4 dni i mam wszystkie objawy znp. Czy szanse na ciaze sa wysokie?Prosze o szybka odpowiedz bo bardzo sie stresuje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyjęła Pani antykoncepcję awaryjną tuż po ryzykownym zbliżeniu, dlatego szanse, że stosunek ten mógłby zakończyć się ciążą są bardzo niewielkie. Skuteczność tabletek ellaOne szacowana jest aż na 98%, więc rzadko zdarza się, że mimo przyjęcia tabletki, dochodzi do zapłodnienia.

Ponadto test ciążowy, który wykonała Pani 14 dni po stosunku dał wynik negatywny, co również przemawia za tym, iż nie jest Pani w ciąży.

Kilkudniowe opóźnienia w menstruacji zdarzają się, ponieważ cykl miesiączkowy jest zależny od wielu czynników, między innymi stresu, diety, aktywności fizycznej czy zażywanych leków. W Pani przypadku wpływ mogła mieć tabletka ellaOne. Prawdopodobnie okres przyjdzie niebawem, zwłaszcza, że odczuwa Pani objawy typowe dla zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Podobne pytania pojawiały się już na łamach naszego portalu. Znajdzie je Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zajscia-w-ciaze-po-przyjeciu-tabletki-ellaone, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-ryzyko-ze-zaszlam-w-tym-dniu-w-ciaze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-ellaone-po-niezabezpieczonym-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.