Czy ta nadżerka zniknie smaoistnie?

Dzień dobry przyjmuję antykoncepcję nie rodziłam jeszcze i byłam w lutym na badaniu ginekologicznym i ginekolog zauważył że mam nadżerkę zrobiłam cytologię wynik prawidłowy wszystko jest dobrze ginekolog mówi że trzeba to nadżerkę usunąć jeszcze tego nie zrobiłam ale dużo osób mówi że nadżerka ginie samoistnie i nie wiem czy skorzystać z innej porady ginekologa co z nią robić czy faktycznie muszę ją usuwać Pierwsza jest to moja nadżerka nigdy wcześniej nie miałam czy jest w ogóle możliwe że ta nadżerka zginie samoistnie i po jakim czasie ona może się zagoić byłam w marcu i nadżerka wciąż była.
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdania na temat nadżerki szyjki macicy są podzielone. Część lekarzy uważa, że nadżerki, które nie dają żadnych objawów nie wymagają leczenia. Wystarczy je obserwować i regularnie poddawać się badaniom ginekologicznym.

W odpowiedzi na inne pytanie nasza ekspertka pisała o tym, że niewielkie nadżerki są w stanie zniknąć samoistnie. Takie sytuacje się więc zdarzają. Jeżeli jednak nadżerka nie znika pomimo upływu czasu, to może generować stan zapalny. Zanim zdecyduje się Pani na jej usunięcie, warto skonsultować się z innym ginekologiem.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-nalezy-leczyc-nadzerke,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-samoistne-wyleczenie-nadzerki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadzerka-a-poczatki-nowotworu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.