Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest samoistne wyleczenie nadzerki?

Witam, podczas ostatniej wizyty lekarz stwierdził nadżerkę i stan zapalny. Zostały mi przepisane globułki dopochwowe, jednocześnie zostałam poinformowana, że nadżerkę należy zamrozić. Po zastosowaniu leczenia globulkami oraz miesiączce wybrałam się na kolejną wizytę celem wykonania cytologii. Trafiłam na innego lekarza, który stwierdził, że miejsce nadżerki jest delikatnie zaczerwienione i nie ma potrzeby jej teraz usuwać. Zasugerował, żeby to zrobić po urodzeniu pierwszego dziecka (dodam, że obecnie nie jestem w ciąży) Zapytałam czy jest możliwość, że nadżerka zniknie samoistnie na co uzyskałam odpowiedź, że nie. Proszę o informację którą opinią powinnam się sugerować. Spotkałam informację w Internecie, że nadżerka może zginąć samoistnie - czy to prawda? Dodam, że wynik cytologii jest w porządku. Jajniki bez torbieli.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Oczywiście, że mała nadżerka może zniknąć samoistnie bez leczenia. Jeżeli jednak jest długo i nei znika, generuje stany zapalne - usuwa się ją, zwykle elektrokoagulacją. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy