Duża nadżerka a wynik cytologii

Witam, chciałabym się doradzić byłam u lekarza ginekologa który stwierdził, że mam dużą nadżerkę i powiedział, że trzeba ją zlikwidować za pomocą konizacji. Po czym zrobił mi cytologię -a wynik II był raczej dobry, pojawił się tylko stan zapalny.Przepisał mi globulki i powiedział, że jak wyleczymy stan zapalny to wypisze skierowanie na zabieg. Jednak ja się waham, bo czy to nie jest tak, że jeśli jest duża nadżerka to wynik cytologii byłby zdecydowanie gorszy?

Marek Pabian

Witam serdecznie,
nadżerka nie wpływa na wynik cytologii,nie ma także zależności między wielkością nadżerki a cytologią.
Pozdrawiam serdecznie,Marek Pabian