Wynik badania cytologii i nadżerka szyjki macicy

Witam. W czerwcu wykryto u mnie nadżerkę oraz miałam wykonaną cytologię. Proszę wyjaśnić mi co oznaczają wyniki. I. Przydatność rozmazu do diagnostyki:Rozmaz nadaje się do oceny II.Rozpoznanie:Nie stwierdzono śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy. III.Diagnoza opisowa:Zmiany odczynowe i reperacyjne związane z zapaleniem niewielkiego stopnia. Proszę mi powiedzieć czy to coś groźnego? Który to stopień? Czy nadżerkę trzeba usunąć? Dodam, że mam 21 lat i nie rodziłam jeszcze dzieci.

Wynik cytologii jest prawidłowy. Co do "nadżerki" pisałem już wielokrotnie, że NIE JEST TO CHOROBA. Ektopie gruczołową mają prawie wszystkie kobiet. Nie wymaga leczenia. Poczytaj sobie na stronie kolposkopia.com