Wynik badania cytologicznego a nadżerka

Witam, miałam stwierdzoną nadżerkę. Z wynikami badań poszłam do lekarza prywatnego żeby mi ją usunął. Lekarz po obejrzeniu wyników powiedział, że nie może mi usunąć tej nadżerki, bo wyniki mam różne raz lepsze raz gorsze. Była tam jakaś zmiana CIN1, wycinki pokryte nabłonkiem paraepidermalnym z cechami zwyrodnienia koliocytarnego. Po zrobieniu cytologii prywatnie na wyniku piszę tylko " nie stwierdza się cech neoplazji śródnabłonkowej ani raka" Jak to rozumieć, mam tą nadżerkę?

"Nadżerka" lub inaczej erytroplakia to ogólnie nazwa na zaczerwienienie na szyjce macicy. Jeżeli nie ma Pani objawów z nią związanych (krwawienie międzymiesiączkowe, krwawienie przy stosunku itp) oraz cytologia czyli badanie ,,zeskrobanych" komórek z szyjki macicy jest prawidłowa (a taki jest ten ostatni wynik) to nie ma potrzeby leczenia tego stanu. Jest Pani zdrowa, powinna się Pani kontrolować tak jak inne zdrowe kobiety zgodnie z zaleceniami Pani lekarza. podrawiam kz