Wyniki badań cytologicznych

4-ce temu miałam robiona cytologie:inne zmiany nienowotworowe: odczyn związany ze zapalaniem; komórki nabłonka płaskiego: zmiany śródnabłonkowe stopna niskiego obejmujace HVP i mozliwość CIN1. Po przepisaniu leków powtórzyłam cytologie: rozmaz nadaje sie do ceny; flora bakteryjna: obfita, mieszana; ogólna charakterysyka rozmazu :obraz cytologiczny w granicach normy(nie stwierdza sie śródnabłonkowej neoplazji i raka). Uwagi: liczne leukocyty obecne eutrocyty. Mam nadżerkie. Powinnam sie martwić?

Aleksander Ropielewski

Należy wyleczyć nadżerkę, opisane nieprawidłowości w wyniku badania cytologicznego są najpewniej związane z obecnością nadżerki.