Wynik cytologii a nadżerka

Witam, chciałabym się doradzić byłam u lekarza który stwierdził, że mam dużą nadżerkę i powiedział, że trzeba ją zlikwidować za pomocą konizacji. Po czym zrobił mi cytologię - wynik II. Przepisał mi globulki i powiedział, że jak wyleczymy stan zapalny to wypisze skierowanie na zabieg. Jednak ja się waham, bo czy to nie jest tak, że jeśli jest duża nadżerka to wynik cytologii byłby zdecydowanie gorszy?

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie samego opisu nie można tego stwierdzić. Lekarz badający ma najlepszy obraz zmian występujących w Pani organizmie i ciężko jest negować jego zdanie. Należałoby przed jakiejkolwiek radą wykonać badanie lekarskie. Proszę udać się do ginekologa.