Ciąża pozamaciczna po histerektomii

Jestem po histerektomii. Usunięto mi macicę, ale pozostawiono jajniki. W czasie ostatniego badania ginekologicznego lekarz powiedział mi że właśnie mam owulację. Czy istnieje u mnie ryzyko ciąży np. w jajowodzie? Czy powinnam stosować antykoncepcję pomimo, że ciąża (w normalnym rozumieniu) już nie jest możliwa? Z poważaniem Hanka

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ciąża nie jest możliwa, ponieważ plemniki nie mają możliwości dotarcia do jajników. Wędrują tam przez macicę, której u Pani nie ma. Tak więc może Pani uprawiać seks bez zabezpieczenia i bez obaw o ewentualną ciążę pozamaciczną.

Pozdrawiam serdecznie!