Czy mogę być w ciąży po seksie w owulację?

Dzien dobry, wczoraj przechodziłam owulacje i uprawiałam seks bez zabezpieczenia czy moge byc w ciazy?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam, seks bez zabezpieczenia w czasie owulacji niesie za sobą bardzo duże ryzyko ciąży. Owulacja, czyli jajeczkowanie, to moment w cyklu menstruacyjnym kobiety, kiedy uwolnione zostaje jajeczko i wędruje do macicy, by tam czekać na plemnik. W artykule więcej o jajeczkowaniu: https://portal.abczdrowie.pl/jajeczkowanie-zaplodnienie-metoda-termiczna-sluz. Natomiast należy pamiętać, że owulacja nie gwarantuje zapłodnienia, więc nie sposób odpowiedzieć na pytanie, czy może być Pani w ciąży. To zależy nie tylko od fazy cyklu kobiety oraz stosunku seksualnego z wytryskiem w drogach rodnych, lecz także od ogólnego stanu zdrowia kobiety i jakości nasienia mężczyzny. Tutaj więcej informacji o płodności: https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-kobiety. Jeśli ma Pani obawy, to sugeruję wykonanie testu ciążowego – około 10 dni po stosunku, a najlepiej w dniu, w którym powinna pojawić się menstruacja. Wówczas wynik powinien być niezafałszowany. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.