Czy po tym wytrysku mogę być w ciąży?

Witam. Trzy dni temu chłopak przebił mi błonę dziewicza palcem. Dzień wcześniej skończył mi się okres. Dwa dni temu ocieraliśmy się i doszło do wytrysku na pochwę. Czy jest możliwość zajścia w ciąże? Jestem dziewica.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli doszło do inicjacji seksualnej i przebicia błony, to oznacza też, że doszło do utraty dziewictwa. Niemniej jednak proszę pamiętać, że błona dziewicza nie jest gwarancją ochrony przed ciążą – z uwagi na swoją porowatą, przepuszczalną strukturę, plemniki mogą przez nią przeniknąć.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/blona-dziewicza.

Wytrysk na pochwę nie powinien prowadzić do zapłodnienia – w takim przypadku ryzyko ciąży jest znikome, tym bardziej, że prawdopodobnie miała Pani wówczas dni niepłodne. Oczywiście trudno oszacować Pani płodność w tamtym okresie bez żadnych wątpliwości, ponieważ w przypadku bardzo krótkich cykli menstruacyjnych owulacja może nastąpić krótko po okresie lub w trakcie jego trwania.

Więcej na temat wyznaczania dni płodnych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jajeczkowanie-zaplodnienie-metoda-termiczna-sluz.

Reasumując, choć ryzyko ciąży w tym wypadku jest bliskie zeru, to warto na przyszłość zachować rozwagę, pamiętając o konieczności obserwacji organizmu, by móc ustalić moment owulacji oraz o stosownym zabezpieczeniu w razie seksu pochwowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.