Jaka jest szansa na to, że zajdę w ciążę?

Spóźnia mi się okres - powinnam mieć 8-9 grudnia a jest 14 gr. Z reguły mam regularny okres ale ostatnio mam stany depresyjne i może to wpłynęło na jego przesunięcie? 11 i 12 gr. mój chłopak szczytował dotykając mnie penisem (może wszedł 2cm) i mógł strzelić do środka, ale większość "poszło" w powietrze. Nigdy nie kochałam się, żeby ktoś we mnie wszedł w pełnym tego słowa znaczeniu, więc myślę, że mam błonę dziewiczą, która mogła być naderwana (troszkę krwi na majtkach) ostatnim razem. Jaka jest szansa na to, że zajdę w ciążę biorąc to wszystko pod uwagę? Ewentualne dni płodne/niepłodne itd.? Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli po terminie miesiączki doszło do zbliżenia, to prawdopodobnie były to Pani dni niepłodne, natomiast nadal nie tłumaczy to przyczyny braku miesiączki, chyba że podobne zbliżenia miały miejsce wcześniej – w poprzednich dniach czy tygodniach.

Opisana przez Panią sytuacja wiąże się jednak z dużym ryzykiem zapłodnienia – ani czas penetracji pochwy, ani głębokość penetracji czy obecność błony ciążowej nie mają żadnego znaczenia i nie gwarantują zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą. Co do błony dziewiczej, to jest ona strukturą porowatą, przez którą plemniki mogą swobodnie przeniknąć, aczkolwiek krwawienie wskazuje na to, że w Pani przypadku doszło już do defloracji.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-blony-dziewiczej.

Podsumowując, opisane przez Panią zbliżenia są bardzo ryzykowne, a gdyby założyć, że miała Pani dni płodne w czasie ostatnich stosunków, to ryzyko ciąży jest bardzo duże, ponieważ, jak sama Pani wspomina – doszło do wytrysku wewnątrz dróg rodnych.

Być może także ten materiał Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.