Czy po tych pieszczotach i wydzielinie z penisa mogę być w ciąży?

Jestem dziewicą, ostatnio chłopak pieścił mnie penisem, nie wszedł we mnie. Próbował wejść, ale nie przebił błony. W związku z tym, że z jego penisa wydzielał się, jeszcze przed rozpoczęciem pieszczot mojej pochwy, płyn ejakulacyjny, chciałam zapytać: czy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam serdecznie!

Preejakulat zawiera wystarczającą ilość plemników zdolnych do zapłodnienia. Ich ruchliwość zwykle jest upośledzona, dlatego też ryzyko ciąży ulega obniżeniu, ale jednak istnieje.

Błona dziewicza nie stanowi żadnego zabezpieczenia, dlatego wskazane jest unikanie bezpośredniego kontaktu penisa z drogami rodnymi. Najważniejszym czynnikiem oceniającym ryzyko ciąży jest faza Pani cyklu. Jeżeli do zbliżenia doszło w trakcie dni niepłodnych, nie ma powodu do obaw. W innym przypadku ryzyko ciąży nadal istnieje.

W przypadku opóźnienia miesiączki sugerowałabym wykonać test ciążowy (jednak nie wcześniej niż 14 dni od zbliżenia).

Pozdrawiam