Z czego wynika silny ból podczas stosunku lub wkładania tampona?

Witam, piszę z zapytaniem, ponieważ mam wątpliwości. Jak wygląda wejście do pochwy po defloracji? Wydaję mi się, że mam błonę sitkowata i jest ona bardzo elastyczna. Przy wkładaniu tampona w pewnym momencie zaczynam czuć silny ból (ok.12cm), który występuje też przy wkładaniu członka(stosując lubrykant). Przy masturbacji palcem nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Czy to jest błona? Jak ją przebić podczas inicjacji seksualnej? pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

błona dziewicza to niewielki fałd skóry – bardzo elastyczny – którego wielkość, a także kształt ma związek z cechami osobniczymi. Często błona dziewicza jest szczątkowa lub ma postać półksiężycowatą, a do jej przebicia może dojść zarówno podczas penetracji penisem, jak i palcem, czy w trakcie wkładania tampona.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-blony-dziewiczej.

Bardzo wątpliwe, by posiadała Panią wciąż błonę dziewiczą – umiejscowiona jest na tyle płytko (na początku wejścia do pochwy, u jej przedsionka), że seks pochwowy zazwyczaj prowadzi do jej przerwania.

Oczywiście są jednostkowe przypadki, gdy mimo prób penetracji nie dochodzi do przebicia błony dziewiczej i konieczny jest zabieg chirurgiczny, wówczas jednak błona jest łatwo wyczuwalna, a seks pochwowy wykluczony – umiejscowienie błony dziewiczej uniemożliwia penetrację nawet na kilkucentymetrowej głębokości.

Trudno powiedzieć, z czym jest związany u Pani dyskomfort – niewykluczone, że stres, brak odpowiedniego nawilżenia czy też mimowolne zaciskanie mięśni podczas seksu z partnerem powoduje dyskomfort. Niemniej proszę pamiętać, że tylko badanie ginekologiczne może odpowiedzieć na Pani pytanie i ostatecznie rozwiać wątpliwości. Ginekolog również będzie mógł wykluczyć ewentualną obecność błony dziewiczej.

Jeśli interesuje Panią problematyka defloracji, odsyłam do materiału wideo: https://portal.abczdrowie.pl/dziewictwo.

Jeżeli więc w dalszym ciągu zbliżenia intymne będą bolesne, proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-towarzysz-czy-wrog-seksu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.