Czy można ponownie przerwać błonę dziewiczą?

Czy możliwe jest powtórne przerwanie błony dziewiczej? Moja partnerka jakiś czas temu (3 lata wcześniej) miała inicjację seksualną (związaną z przerwaniem jej błony dziewiczej). Miała też później partnerów przede mną. Przy okazji naszego seksu zadała mi pytanie jak w tytule „czy mogła mieć dwa razy przerywaną błonę dziewiczą ?”, bowiem jeden z jej poprzednich partnerów zadał jej pytanie: „czy była dziewicą?”, czemu zresztą zaprzeczyła bo już nie była. Czy możliwą przyczyną mógłby być wyjątkowo duży obwód jego członka, ponad przeciętność? Tak jej zasugerowałem. Na tym temat zakończyliśmy. Jednak po czasie nurtuje mnie ta sytuacja. Proszę o wyjaśnienie w/w sprawy. Z góry dziękuję i pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 42 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

błona dziewicza to elastyczny fałd błony śluzowej, który znajduje się przy wejściu do pochwy. Najczęściej do defloracji, czyli przerwania błony dziewiczej, dochodzi podczas pierwszego współżycia, ale zdarzają się sytuacje przerwania błony podczas uprawiania sportu, korzystania z tamponów lub masturbacji.

Błona dziewicza nie ma zdolności regeneracji i nie odrasta. Oznacza to, że nie można jej przerwać kilka razy. Naruszenie błony dziewiczej zazwyczaj powoduje krwawienie, ale nie musi tak się stać. Jeśli kobieta krwawi także podczas kolejnych zbliżeń, to przyczyną może być uraz mechaniczny, a nie ponowne przerwanie błony dziewiczej.

Temat ten poruszaliśmy w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-blony-dziewiczej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.