Ból i przerwanie błony dziewiczej

Witam, mam pytanie odnośnie błony dziewiczej. Wiele razy dochodziło między mną i moim partnerem do zbliżenia, za każdym razem bardzo mnie bolało. Wiem że bywają przypadki że pierwszy raz boli ale to był bardzo silny ból a jestem dość odporna. W końcu któregoś razu mój partner pchnął we mnie mocniej, strasznie bolało, pojawiła się krew ale czy to na pewno oznacza przerwanie błony? Czy może została tylko naruszona? Próbowałam zobaczyć to lusterkiem ale wydaje mi się że ona wciąż jest.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Błona dziewicza jest położona na tyle głęboko, że nie jest Pani w stanie jej zobaczyć w lusterku.
Może się okazać, że dopiero przy jednym z kolejnych zbliżeń doszło do naruszenia błony dziewiczej - jej budowa jest zmienna osobniczo. Być może w Pani przypadku była grubsza i bardziej elastyczna. Nie zawsze do przerwania ciągłości błony dochodzi podczas pierwszego stosunku.
Jeśli dolegliwości bólowe i krwawienia podczas seksu będą się powtarzały, powinna Pani skonsultować się z ginekologiem.