Czy plamienie podczas pierwszego stosunku musi oznaczać przerwanie błony?

Pytanie moze sie wydac nieco dziwne... Jesli doszlo do krwawienia, czy to zawsze oznacza, ze blona dziewicza zostala przerwana. Istnieje mozliwosc, ze zostala jedynie " naruszona"?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plamienie podczas pierwszego stosunku najczęściej jest wynikiem przerwania błony dziewiczej. U niektórych przypadkach może ona być jednak tylko naderwana, a do pełnego przerwania dochodzi później, podczas kolejnych stosunków.