Czy krwawienie oznacza przerwanie błony dziewiczej?

Podczas pierwszego razu doszło u mnie do przerwania błony dziewiczej (pojawiło się krwawienie), ale mój partner nie mógł wprowadzić penisa do środka pochwy, bo odczuwałam silny ból i ciągle jakby coś stawiało mu opór. Czytałam, że to jest dość częste podczas pierwszego razu. Ale zastanawiam się czy krwawienie oznacza całkowite lub wystarczające przerwanie błony dziewiczej, żeby wprowadzić penis i czy oprócz niej (błony) coś innego może "blokować " wejście do pochwy?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji konieczny może się okazać kontakt z ginekologiem, ponieważ istnieje możliwość obecności wady anatomicznej utrudniającej współżycie, np. przegrody pochwy.