Czy mam przerwaną błonę dziewiczą czy nadal nie?

Witam, kilka dni temu miałam swój pierwszy raz. Chłopak nie wszedł do końca, było lekkie krwawienie potem krwawiłam trochę więcej. Wczoraj próbowaliśmy seksu znowu, ale nie udało się z powodu bólu, następnie trochę krwawiłam mimo, że nie było penetracji. Wyczułam, że u wejścia do pochwy mam tam przeszkodę, chyba spuchnięte i mój palec musiał lekko się wygiąć by wejść do środka. Czy to normalne? Czy mam przerwaną błonę dziewiczą czy nadal nie? Jak mogę rozluźnić mięśnie przy stosunku?

Dzień dobry!

Odpowiedzi na Pani pytanie można się jedynie domyślać. Krwawienie i ból czy opuchlizna mogą wynikać zarówno z mikrourazów ścian pochwy podczas penetracji, częściowego naderwania lub całościowego przerwania błony dziewiczej czy też mechanicznego podrażnienia ścian pochwy (np. z powodu penetracji przy zbyt małym podnieceniu i nawilżeniu) lub infekcji, stanu chorobowego. Po inicjacji seksualnej warto przez jakiś czas powstrzymać się od zbliżeń do całkowitego zagojenia. Jeśli to nie wystarczy, należy skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam!