Jak rozpoznać przerwanie błony dziewiczej?

Dziś przeżyłam swój 'pierwszy raz'. Mam niestety co do tego zastrzeżenia. Z początku mój partner miał problem z wejściem we mnie, jednakże po jakimś czasie mu się udało. Ból był bardzo duży, lecz dało się go znieść, jednakże po jakimś czasie zdecydowaliśmy się na przerwanie stosunku. Krwawienie nie wystąpiło. Kiedy we mnie wchodził, czułam opór. Czy doszło do przerwania błony dziewiczej, czy może jednak nie? Jak to rozpoznać?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli doszło do pełnej penetracji to musiało dojść do przerwania błony dziewiczej. Często błona dziewicza jest przerwana jeszcze przed pierwszym stosunkiem, a jej przerwaniu rzadko towarzyszy krwawienie.