Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego odczuwam silny ból podczas próby stosunku?

Witam, mam 21 lat i od około 2 lat próbuję zacząć współżycie. Jednak każde podejście kończy się rezygnacją, gdyż podczas próby wprowadzenia członka ból jest tak niewyobrażalny, że nie udaje się go nawet wprowadzić. Podobnie jest podczas gry wstępnej, wprowadzane palców także boli i pozostawia uczucie pieczenia przy wejściu do pochwy. Mimo starań do tego czasu nie doszło do stosunku. Problemem raczej nie jest nawilżenie, wydaje mi się że jest w normie. Dodatkowo wspomnę że od początku miesiączkowania podczas aplikacji najmniejszego dostępnego tampona również towarzyszyły ból i pieczenie. Czy może to być coś powżniejszego?
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu

Czy wszystkie kobiety mogą być poddawane HTZ?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli próbuje Pani rozpocząć współżycie od 2 lat, a każda próba stosunku pochwowego sprawia Pani ból, podobnie jak aplikacja tamponów, to zdecydowanie jest to sygnał do wizyty u ginekologa.

Błona dziewicza jest rodzajem fałdu skórnego, który może mieć różną postać – u większości kobiet jest półokrągły, co sprawia, że pierwsza penetracja pochwy nie jest okupiona dużym bólem czy obfitym krwawieniem.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-blony-dziewiczej.

Niekiedy jednak mogę wystąpić problemy związane z defloracją pochwy, czyli rozdziewiczeniem. Mogą one mieć związek z nieprawidłowym przygotowaniem do samego aktu (brak odpowiedniego nawilżenia) lub też być związane z nieprawidłową budową anatomiczną pochwy czy błony dziewiczej. W skrajnych przypadkach błona dziewicza jest tak gruba, że wymaga interwencji lekarza. Zabieg ten nazywa się hymenotomią i jest chirurgicznym lub laserowym nacięciem błony.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-podczas-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy