Co oznacza ten krwiomocz u 20-latki?

Witam, dwa dni temu odbyłam pierwszy stosunek z partnerem. Dziś w nocy odczuwałam pieczenie podczas oddawania moczu, pojawiła się niewielka ilość krwi, nie jest to jednak krwiomocz, gdyż krew pochodziła z pochwy, za kilka dni ma wystąpić owulacja, śluz jest taki, jak przy dniach płodnych jednak zawierał strzępki krwi. Nie jestem pewna czy moczowi czy tez śluzowi towarzyszył nieprzyjemny zapach, brak innych objawów. Rano, przy oddawaniu moczu również odczuwałam pieczenie, jednak jie było już krwi. Czy może to być cos poważniejszego? Infekcja, podrażnienie ścianek pochwy, czy tez spowodowane pierwszym stosunkiem, błoną dziewiczą?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisana przez Panią sytuacja mogła mieć wiele przyczyn. Jeżeli odbyty stosunek seksualny był Pani pierwszym, to taki stan prawdopodobnie jest spowodowany pęknięciem błony dziewiczej. Błona dziewicza jest fałdem śluzówki, podczas defloracji (przerwaniu) bardzo często dokucza ból i pojawia się krew .

Krwawienie może się pojawić nie tylko po pierwszym współżyciu. Przy intensywnym seksie, krew często jest objawem otarcia błony śluzowej pochwy, taki symptom pojawia się również przy nieodpowiedniej pozycji, słabym nawilżeniu i zbyt głębokiej penetracji.

Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, a problem nie ustępuje, apelujemy, aby udać się na wizytę do ginekologa, który z pewnością doradzi rozwiązanie problemu.

W celu lepszego zrozumienia Pani stanu zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami:

https://portal.abczdrowie.pl/blona-dziewicza

https://portal.abczdrowie.pl/inicjacja-seksualna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.