Czy mogło dojscdo przebicia błony?

Wczoraj chłopak mi zrobił palcówkę przez ubranie. Do tej pory jak dotykam to mnie boli. Jestem dziewicą, czy mogło dojść do przebicia błony? Czy jest to normalne patrząc na to, że robił to dość mocno?

Redakcja abcZdrowie

Witam, tak, jest to możliwe. Błona dziewicza to rodzaj fałdki nabłonka, która może mieć różne kształty i różną grubość. Z biegiem czasu, pod wpływem estrogenów, może stawać się grubsza. Może mieć kształt półksiężycowaty, przypominać sitko... Wynikające z jej budowy różnice powodują, że do jej defloracji może dojść na różne sposoby. Więcej o budowie oraz kształcie błony dziewiczej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/blona-dziewicza. W niektórych przypadkach jej grubość utrudnia współżycie i wymagany jest zabieg usunięcia błony dziewiczej w gabinecie ginekologicznym. W innym wypadku kobieta może nawet nie odczuć jej posiadania, a słynny pierwszy raz nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z „przebiciem” czy przerwaniem błony. Do rzadkości należą również obfite krwawienia i ogromny ból podczas inicjacji seksualnej. Najczęściej kobieta odczuwa dyskomfort, lekkie pobolewanie oraz mogą wystąpić plamienia o niewielkim natężeniu. Mało która kobieta ma jednak świadomość tego, że do przebicia błony może dojść wskutek niewłaściwej aplikacji tamponów, wkładania ciał obcych, pettingu z użyciem palców partnera czy zabawek erotycznych, a nawet przy intensywnych ćwiczeniach rozciągających. Więcej na ten temat w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-blony-dziewiczej. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.