Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy muszę mieć przecięcie błony dziewiczej?

wczoraj miałam swoj pierwszy raz i wydaje mi się ze nie doszło do przerwania błony. stosunek był bardzo bolesny i brak krwi pomimo pełnej mocnej penetracji. boje się ze kolejny stosunek będzie tak samo bolesny, bo wydaje mi się ze błona jest nienaruszona. jak byłam młodsza mama wzięła mnie na wizytę kontrolna do ginekologa i stwierdził ze wszystko jest ok. Czy możliwe ze jest mi potrzebna operacja przecięcia/usunięcia błony dziewiczej? i czy możliwe ze lekarz podczas kontroli tego nie zauważyl?
KOBIETA, 18 LAT 1 tygodni temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bolesność pierwszego razu jest związana nie tylko z obecnością błony dziewiczej, ale często także z brakiem odpowiedniego nawilżenia, wynikającego nierzadko z wielkiego stresu i dużych emocji towarzyszących defloracji. To wrażenie może potęgować także mimowolne zaciskanie mięśni, co summa summarum skutkuje u niektórych kobiet dość dużym bólem.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/pierwszy-raz-jak-sie-przygotowac-mity.

Natomiast warto wiedzieć, że wokół pierwszego razu narosło wiele mitów, według których wydarzenie to obfituje w ból i duże ilości krwi. Nie jest to prawdą, ponieważ większość kobiet ma błonę dziewiczą półksiężycowatą i jej przerwanie okupione jest zazwyczaj niewielkim bólem i właściwie brakiem krwi. Z kolei przerwanie błony sitkowatej może wiązać się z nieco większą ilością krwi.

Natomiast nie sposób jednoznacznie stwierdzić, że u Pani nie doszło do defloracji. Warto wiedzieć, że konieczność chirurgicznego usunięcia błony dziewiczej pojawia się naprawdę bardzo rzadko.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-blony-dziewiczej.

Jeśli jest Pani zaniepokojona, proszę umówić się na wizytę do ginekologa – proste, rutynowe badanie wystarczy, by rozwiać Pani wątpliwości.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy