Co oznaczały te dolegliwości po stosunku?

Dzień dobry wczoraj doszło do pierwszego włożenia przez partnera penisa ( od razu całego) gdzie nagle poczułam ból i zaczęło się obfite krwawienie (nawilżenie i przygotowanie było jak najbardziej dobre) w wyniku czego momentalnie przestaliśmy. Krwawienie nie ustępowało, było silniejsze niż przy menstruacji dodatkowo pełno skrzepów krwi zaczęło wypadać po paru godzinach uznaliśmy że jedziemy do szpitala gdzie założono mi szew by krwawienie ustąpiło. W karcie pacjenta mam wpisane iż było to krwawienie z błony dziewiczej. Mam pytanie odnośnie czy to oznacza że już nie posiadam owej błony dziewiczej oraz czy następny raz odbycia stosunku może również boleć lub krwawić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro pojawiła się krew, to najprawdopodobniej doszło do przerwania błony dziewiczej. Oznaczałoby to, iż nie ma już Pani błony dziewiczej, a następne zbliżenie nie powinno być już tak bolesne oraz nie powinno mu towarzyszyć krwawienie.

Defloracja, bo tak inaczej nazywa się przebicie błony dziewiczej, zazwyczaj związana jest z niewielkim krwawieniem. Nie wiemy jak było do końca w Pani przypadku. Być może doszło do uszkodzenia błony dziewiczej czy pęknięcia naczynia krwionośnego. Tak obfite krwawienia podczas pierwszego razu zdarza się bowiem stosunkowo rzadko.

Fakty i mity na temat przerwania błony dziewiczej zostały zebrane w jednym artykule, który znajdzie Pani pod następującym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-blony-dziewiczej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.