Czy to znaczy, że błona została już całkowicie przebita?

Miałam problemy z rozpoczeciem współżycia - konkretnie z przebiciem błony. Zdecydowałam się na samodzielne załatwienie problemu. Zachowujac środki osrożności i higieny włożyłam do pochwy marchewkę o obwodzie ok. 10 cm. Weszła na głębokość ok. 7. Miałam po tym lekkie krwawienie i sluz zabarwiony krwią. Czy to znaczy że błona została już całkowicie przebita? Prosze o powazną odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć mało kto decyduje się na samodzielne przebicie błony dziewiczej, to odpowiedź na Pani pytanie brzmi twierdząco. W opisany przez Panią sposób najprawdopodobniej doszło do defloracji, czyli przerwania błony dziewiczej. Świadczy o tym lekkie krwawienie oraz wystąpienie śluzu zabarwionego krwią. Jeśli jednak owe krwawienie będzie się u Pani utrzymywać, proszę niezwłocznie udać się do ginekologa.

Zdarza się bowiem, że niektóre kobiety z powodu przedmiotu umieszczonego w pochwie trafiają do szpitala, gdyż istnieje ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych. Marchewka jest bowiem warzywem, a nie przedmiotem, który należałoby wkładać do pochwy. Na jej powierzchni mogły znajdować się drobnoustroje, które – w najlepszym przypadku – mogą spowodować infekcje.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym przerwania błony dziewiczej: https://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-blony-dziewiczej. Znajdują się tam fakty i mity.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.