Czy błona została przerwana?

Witam. Mam 18 lat i ostatnio po raz pierwszy współżyłam ze swoim chłopakiem. Podczas stosunku nic mnie nie zabolało ani nie miałam żadnego krwawienia. Zdziwiło mnie to, ponieważ powinna zostać przerwana błona dziewicza. Nie wiem, czy to normalne, że nie miałam takowych objawów, czy po prostu nie została przerwana? Wybieram się do ginekologa po raz pierwszy, dlatego chciałam się dowiedzieć, jak to mogło być.
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam! Tak naprawdę błona dziewicza nie zawsze  zostaje przerwana podczas pierwszego stosunku... A poza tym zdarza się, że dziewczyna przebija błonę dziewiczą w sytuacji innej niż stosunek (np. jakieś intensywne ćwiczenia). Czasami zdarza się też tak, że niektóre kobiety rodzą się już bez błony dziewiczej... Nie należy "robić wiele krzyku" o błonę dziewiczą - tak naprawdę dziewictwo to raczej stan umysłu.
Błona dziewicza może zostać przerwana u Pani podczas kolejnych stosunków. Jeśli chce Pani mieć "sprawę z głowy" to proponuję sprzyjającą przebiciu błony dziewiczej pozycję: pozycja podobna do "misjonarskiej", tylko kobieta zgina nogi w stawie biodrowym (przygina uda do swojego tułowia). Pozdrawiam!