Petting a krwawienie z dróg rodnych

Mam pytanie, bo nie wiem, o co chodzi. Kiedyś uprawiałam z chłopakiem petting i myślę, że sraciłam przy tym dziewictwo, bo krwawiłam, lecz niedawno też uprawialiśmy petting i znowu krwawiłam. Nie wiem, co się dzieje.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Moim osobistym zdaniem dziewictwo to bardziej stan umysłu niż stan błony dziewiczej (niektóre kobiety rodzą się już bez błony dziewiczej, błonę można uszkodzić także podczas ćwiczeń)... Błona dziewicza to mała błonka ograniczająca ujście pochwy (nie zamyka jej zupełnie - inaczej krew miesiączkowa nie mogłaby wypłynąć). Podczas pettingu mogło dojść do uszkodzenia błony, co spowodowało niewielkie krwawienie. Jednak najprawdopodobniej pozostała część błony została na swoim miejscu i doszło do kolejnego naderwania niedawno. Proszę się więc nie zdziwić, kiedy podczas pierwszego w życiu pełnego stosunku także wystąpi u Pani krwawienie. Jeśli pomimo wszystko czuje się Pani zaniepokojona, proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!