Krwawienie po inicjacji seksualnej i defloracji

Witam, wczoraj miałam tak jakby 1 i 2 raz :) . Jakieś pół roku temu doszło u mnie do przerwania błony przez palce, krwawiłam lekko, a wczoraj po raz 1 miałam stosunek przy którym uczuwałam lekki ból i pojawiło się plamienie , czy mam się czym martwić oraz czy krwawienie bedzie sie powtarzać ?

Dzień dobry!

Ponowne krwawienie przy pierwszym pełnym stosunku genitalnym nie wydaje się niczym niepokojącym. Prawdopodobnie błona dziewicza wcześniej została tylko naderwana, uszkodzona, a dopiero podczas pełnego zbliżenia usunięta w całości. Podczas kolejnych stosunków krwawienie nie powinno się już pojawiać. Istotne jest jedynie, aby teraz dać sobie kilka dni przerwy od zbliżeń, dla pełnego zagojenia.

Pozdrawiam!